VON SOLO over De Folder – bewapen U!


‘Bereid je voor op een noodsituatie. Denk vooruit. Wat jij vandaag doet, maakt ons morgen sterker. De vraag is niet óf, maar wanneer.’ 
Dit is de boodschap in de folder, die de Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid en de andere overheden bij ons op de deurmat deden belanden. Zorg dat u water heeft en kaarsen. Dekens en blikvoer. Een radio, zaklamp en EHBO-doos. En contant geld….vraag me niet waarom, daar wilden we toch juist zo graag vanaf? En alles gebaseerd op een scenario van 72 uur. Waarom 72 uur? Omdat de Overheid dan alles weer aanzet?

Het grappige is, dat de boodschap helemaal niet zo slecht is. Een beetje voorbereiding voor als de stroom uitvalt is gewoon verstandig. Eigenlijk is alles dat in de folder staat wel nuttig. Het probleem is de afzender. De Overheid.  Die heeft zelf geholpen een systeem te creëren, dat zo kwetsbaar is, dat dit soort noodsituaties kunnen ontstaan. Door alles aan ‘De Markt’ over te laten, alles in de Cloud te flikkeren en alles op Microsoft en Oracle te laten draaien en de Ring deurbel toe te staan. Een beetje hacker kan nu zo de killswitch omzetten, die alle vitale infrastructuur plat legt. En nu vraagt dezelfde Overheid u ook nog om de gevolgen van hun wanbeleid zelf te mitigeren. Wat volgt? Dat u moet gaan vechten voor uw ‘Vaderland’. Je kan er op wachten. 

Vooral doen wat in de folder staat en niet zelf nadenken. En wachten tot de Overheid u weer redt. Nee, dan zorg ik liever dat ik een dieselaggregaat in de tuin heb staan met voldoende brandstof voor stroom. Een goede voorraad brandhout en een oliekachel om echt warm te blijven en te koken. En niet te vergeten een goede voorraad drank, om er toch nog een feest van te maken. En wat we vooral onbesproken moeten laten, is verdediging tegen ongewenste elementen. Als je de politie niet meer kan bellen, is het vrij spel voor de minder door normen en waarden gehinderde bevolkingsgroepen. En daar zijn er voldoende van in Nederland. Dan kun je beter zorgen dat je voldoende bewapend bent, zodat je je woning kan verdedigen wanneer nodig. 

Een paar jaar geleden werd je als je je voorbereidde op een ramp nog als wappie afgedaan. Nu wordt van u gevraagd een brave, minimaal voorbereide prepper light te worden. Want ja, de vraag is niet zozeer of u erbij genaaid gaat worden door uw falende Overheid, maar vooral wanneer. De disclaimer heeft u vandaag al ontvangen.
  
VON SOLO
DICHTER, COLUMNIST,  PERFORMER EN CINEAST
Check de actualiteiten van VON SOLO op www.vonsolo.nl
Lees ook de wekelijkse column van VON SOLO op www.POMgedichten.nl 

Share This:

Gepubliceerd door Pom Wolff

Hoi, welkom op mijn site pomgedichten. De site is in langzame opbouw net als de dichter. Ik ben geboren in Amsterdam, ik leef daar en wil daar ook wel doodgaan. Ik studeerde Nederlands aan de Universiteit van Amsterdam, Rechten aan de Vrije Universiteit en werk als juridisch adviseur in de hoofdstad. Jan Arends is mijn favoriete dichter dan Kopland dan Menno Wigman. Paul van Ostaijen mijn dandyman. In slammersland geniet ik van Roop, Karlijn Groet, Peter M van der Linden - ACG natuurlijk, Ditmar Bakker, Jürgen Smit en Daan Doesborgh. En wat moet ik zeggen nog van Robin Block ( “hee ouwe wolf”) de wildemannen, lucky fonz III - Sander Koolwijk of Tom Zinger: "er is hier zeker 80 centimeter plant waar jij geen weet van hebt...." - mijn windroosmaatjes. Mijn optredens bezorgden mij eretitels: landelijk slamfinalist 2003, 2004, 2005 en brons in Tivoli in 2006, 2007 en 2010, 2011, 2012 en ook weer in 2013. - Dichter van het jaar in Delft 2005, voorts slamjaarwinnaar 2005 van de poëzieslag in Festina Len-te te Amsterdam, winnaar van Slamersfoort 2006. Jaarfinale Zeist 2007 en de BRUNA poézieprijs 2007 in mijn zak. Ik ben de hoogste nieuwe binnenkomer op de jaar-lijkse top-200 lijst van bekendste dichters Rottend Staal – Epibreren 2005. In 2008 kreeg Pom Wolff De Gouden Slamburger uitgereikt vanuit de Universiteit Utrecht – afdeling letteren en won hij het 2e Drentse open dichtfestival. op 19 april 2009 verscheen de bundel 'die ziekte van guigelton' - winnaar jaarfinale slamersfoort 2009. in 2010 won hij de dicht-slam-rap van boxtel en de dobbelslam van entiteit blauw te utrecht. in 2012 de grote prijs van Grimbergen én DE REBELPRIJS voor de poëzie van de REBELLENKLUP. Tot zover enig geronk. In 2014 presenteerde uitgeverij Douane op 22/11 in Café Eijlders de pracht bundel: 'een vrouw schrijft een jongen'. Sven Ariaans schreef in zijn juryjrapport Festina Lente Amsterdam: “Het is iemand die je zenuwen blootlegt om vervolgens op vaderlijke toon te zeggen dat die pijn jouw pijn moet zijn en dat er geen zalf bestaat. Elke cognitieve dissonantie die je voor jezelf op prettig hypocriete wijze had opgeheven, wordt je ingewreven, of zoals medejurylid Simon Vinkenoog het kernachtig zei: "hij verschaft illusieloos inzicht in de werkelijkheid". Ik voel me in deze omschrijving wel thuis.) 'je bent erg mens' van pom wolff verscheen in de befaamde Windroosserie in september 2005 en was in een mum van tijd uitverkocht. Nieuw werk - 'toen je stilte stuurde' verscheen op 18 november 2006 wederom bij Uitgeverij Holland te Haarlem. ook deze bundel was meteen uitverkocht. erik jan Harmens interviewde pom wolff over deze bundel in de avonden van villa VPRO.

Laat een reactie achter