Op de zak vol vogelzaad staat het geschreven: buitenvogels. Alsof er ook binnenvogels zijn. Ja, de parkiet, de grijze roodstaart en de kanarie mogelijk. Maar dan heb je het al snel gehad. Al jaren koop ik om de zoveel tijd bij een dierenspeciaalzaak een grote zak vogelzaad. Nog nooit heb ik de zak eigenlijk goed bekeken. Tja, ik was altijd gefocusd op welk zaad ik het beste kon gebruiken. Strooizaad, winterzaad, herfstzaad, gemengd zaad, vario, met of zonder zonnebloempitten. Te veel om op te noemen. Zoveel smaken, zoveel soorten. Keuzestress krijg ik dan. Alsof je in een supermarkt staat en niet kunt kiezen welke soort thee. Zoveel keuze. Mijn theewater raakt er spontaan van aan de kook.
Nu ik de zak met zaad eens goed heb bekeken, vallen mij de prachtige vogels op. Drie klassiekers kleurrijk uitgelicht. Zelfs een beetje extra kleur hebben ze gratis mee gekregen. Niet mat maar vol glans. Zo’n foto die je in een donkere kamer langzaam ziet oplichten in de bak met ontwikkelaar. De eerste Aha-erlebnis word jouw deel. Fixeer en stabilisator doen de rest. Ik voel me de koning te rijk en zie langzaam de koolmees, huismus en roodborst tot leven komen. Wat kan natuur toch mooi zijn. Voortaan zal een zak vol vogelzaad voor mij nooit meer vanzelfsprekend hetzelfde zijn. Maar een drager van natuur, een kunstuiting op doek. Het zij zo. En dat is maar goed ook. Alles voor de vogels. Iedere dag vers een bordje zaad plus een boterham in stukjes geplukt. Het geluk kan niet verder op. De roodborst meldt zich het eerst, daarna volgt de huismus en de koolmees. Precies in die volgorde. Baas boven baas. Het lijken wel mensen.
Rob Mientjes
Share This:
Gepubliceerd door Pom Wolff
Hoi, welkom op mijn site pomgedichten. De site is in langzame opbouw net als de dichter. Ik ben geboren in Amsterdam, ik leef daar en wil daar ook wel doodgaan. Ik studeerde Nederlands aan de Universiteit van Amsterdam, Rechten aan de Vrije Universiteit en werk als juridisch adviseur in de hoofdstad. Jan Arends is mijn favoriete dichter dan Kopland dan Menno Wigman. Paul van Ostaijen mijn dandyman.
In slammersland geniet ik van Roop, Karlijn Groet, Peter M van der Linden - ACG natuurlijk, Ditmar Bakker, Jürgen Smit en Daan Doesborgh. En wat moet ik zeggen nog van Robin Block ( “hee ouwe wolf”) de wildemannen, lucky fonz III - Sander Koolwijk of Tom Zinger: "er is hier zeker 80 centimeter plant waar jij geen weet van hebt...." - mijn windroosmaatjes.
Mijn optredens bezorgden mij eretitels: landelijk slamfinalist 2003, 2004, 2005 en brons in Tivoli in 2006, 2007 en 2010, 2011, 2012 en ook weer in 2013. - Dichter van het jaar in Delft 2005, voorts slamjaarwinnaar 2005 van de poëzieslag in Festina Len-te te Amsterdam, winnaar van Slamersfoort 2006. Jaarfinale Zeist 2007 en de BRUNA poézieprijs 2007 in mijn zak. Ik ben de hoogste nieuwe binnenkomer op de jaar-lijkse top-200 lijst van bekendste dichters Rottend Staal – Epibreren 2005. In 2008 kreeg Pom Wolff De Gouden Slamburger uitgereikt vanuit de Universiteit Utrecht – afdeling letteren en won hij het 2e Drentse open dichtfestival. op 19 april 2009 verscheen de bundel 'die ziekte van guigelton' - winnaar jaarfinale slamersfoort 2009. in 2010 won hij de dicht-slam-rap van boxtel en de dobbelslam van entiteit blauw te utrecht. in 2012 de grote prijs van Grimbergen én DE REBELPRIJS voor de poëzie van de REBELLENKLUP. Tot zover enig geronk. In 2014 presenteerde uitgeverij Douane op 22/11 in Café Eijlders de pracht bundel: 'een vrouw schrijft een jongen'.
Sven Ariaans schreef in zijn juryjrapport Festina Lente Amsterdam: “Het is iemand die je zenuwen blootlegt om vervolgens op vaderlijke toon te zeggen dat die pijn jouw pijn moet zijn en dat er geen zalf bestaat. Elke cognitieve dissonantie die je voor jezelf op prettig hypocriete wijze had opgeheven, wordt je ingewreven, of zoals medejurylid Simon Vinkenoog het kernachtig zei: "hij verschaft illusieloos inzicht in de werkelijkheid". Ik voel me in deze omschrijving wel thuis.)
'je bent erg mens' van pom wolff verscheen in de befaamde Windroosserie in september 2005 en was in een mum van tijd uitverkocht. Nieuw werk - 'toen je stilte stuurde' verscheen op 18 november 2006 wederom bij Uitgeverij Holland te Haarlem. ook deze bundel was meteen uitverkocht. erik jan Harmens interviewde pom wolff over deze bundel in de avonden van villa VPRO.
Bekijk meer berichten