JORIS IVEN – de kopland der belgen – trad op in Café Eijlders – verslag van een prachtmiddag


ik schreef al – alleen maar hoogtepunten vanmiddag in Cafe Eijlders – en zo was het ook – zie hier mijn verslagje: ja het was een bijzonder middagje in Café Eijlders – een zaterdagmiddag dit keer in het kader van de Poëzieweek – ik schreef al alleen maar hoogtepunten – Jan Bulsink opende met partner min of meer als poëtisch singer songwriter de middag – en hij kan zingen – mooi werk Jan.
wie www.pomgedichten.nl leest weet van wie de ruggen zijn die ik niet verder mag benoemen – mooie ruggen geen probleem – maar ze zeggen zo weinig terug. het zijn gesloten ruggen – onneembare vestingen – nouja na verloop van tijd smelten ze wel hoor een beetje – zit je weer met het smeltwater. is ook niet alles.
voor mij hoogtepunt van de middag het optreden van Joris Iven / JORIS IVEN – 20 jaar geleden viel ik al voor zijn poëzie – ik trad toen met hem op in de Prinsentuin in Groningen – viel toen voor zijn bundel ‘Perkament/Testament’ – prachtig optreden nu nog steeds van de KOPLAND der belgen – kon zijn verzamelbundel ONDERDAK bemachtigen – hij deed daaruit gedichten uit ‘De weg naar Pitchipoi’- erg treffend in het ‘verzetscafé’ Eijlders. ja dan is je middag goed. uitgeverij P natuurlijk weer. alleen maar moois daar.
dankjewel Seraphina Hassels en Paul Lokkerbol zij presenteerden – de tafel gedeeld met Onno-Sven Tromp en de geliefde – heel aangenaam Onno en al zijn prijzen besproken – zijn optreden van grote kwaliteit. wellicht zien we elkaar weer in bergen aan zee – met die gedichten daar aan zee. ergens in mei.

klein debuutpareltje was er nog van masja achternaam vergeten – haar debuut ook in tijdschrift MAATSTAF – dat het nog bestaat. Kat Kreeberg (die van die ene rug) deed een gedicht met winterliefde of onderweg naar liefde – alles loopt bij dat kind door elkaar. was wel zeer geestig. Floor Voerman de hand gedrukt – wil nog een keer exposeren in het Café – we zien er naar uit. Aja Waalwijkszaal 100 dichter Gabriël S – sloot de middag af.
en dan de bijzonderheid van de middag – de man met een zonnebril deed 6 ultra korte gedichten – met tijdopgave – hij noemt zich kazimir ray – ik wil bekend worden zei hij – ik kreeg zijn gedichten mee – 6 viltjes – ik zal hem nooit meer vergeten.


Share This:

Gepubliceerd door Pom Wolff

Hoi, welkom op mijn site pomgedichten. De site is in langzame opbouw net als de dichter. Ik ben geboren in Amsterdam, ik leef daar en wil daar ook wel doodgaan. Ik studeerde Nederlands aan de Universiteit van Amsterdam, Rechten aan de Vrije Universiteit en werk als juridisch adviseur in de hoofdstad. Jan Arends is mijn favoriete dichter dan Kopland dan Menno Wigman. Paul van Ostaijen mijn dandyman. In slammersland geniet ik van Roop, Karlijn Groet, Peter M van der Linden - ACG natuurlijk, Ditmar Bakker, Jürgen Smit en Daan Doesborgh. En wat moet ik zeggen nog van Robin Block ( “hee ouwe wolf”) de wildemannen, lucky fonz III - Sander Koolwijk of Tom Zinger: "er is hier zeker 80 centimeter plant waar jij geen weet van hebt...." - mijn windroosmaatjes. Mijn optredens bezorgden mij eretitels: landelijk slamfinalist 2003, 2004, 2005 en brons in Tivoli in 2006, 2007 en 2010, 2011, 2012 en ook weer in 2013. - Dichter van het jaar in Delft 2005, voorts slamjaarwinnaar 2005 van de poëzieslag in Festina Len-te te Amsterdam, winnaar van Slamersfoort 2006. Jaarfinale Zeist 2007 en de BRUNA poézieprijs 2007 in mijn zak. Ik ben de hoogste nieuwe binnenkomer op de jaar-lijkse top-200 lijst van bekendste dichters Rottend Staal – Epibreren 2005. In 2008 kreeg Pom Wolff De Gouden Slamburger uitgereikt vanuit de Universiteit Utrecht – afdeling letteren en won hij het 2e Drentse open dichtfestival. op 19 april 2009 verscheen de bundel 'die ziekte van guigelton' - winnaar jaarfinale slamersfoort 2009. in 2010 won hij de dicht-slam-rap van boxtel en de dobbelslam van entiteit blauw te utrecht. in 2012 de grote prijs van Grimbergen én DE REBELPRIJS voor de poëzie van de REBELLENKLUP. Tot zover enig geronk. In 2014 presenteerde uitgeverij Douane op 22/11 in Café Eijlders de pracht bundel: 'een vrouw schrijft een jongen'. Sven Ariaans schreef in zijn juryjrapport Festina Lente Amsterdam: “Het is iemand die je zenuwen blootlegt om vervolgens op vaderlijke toon te zeggen dat die pijn jouw pijn moet zijn en dat er geen zalf bestaat. Elke cognitieve dissonantie die je voor jezelf op prettig hypocriete wijze had opgeheven, wordt je ingewreven, of zoals medejurylid Simon Vinkenoog het kernachtig zei: "hij verschaft illusieloos inzicht in de werkelijkheid". Ik voel me in deze omschrijving wel thuis.) 'je bent erg mens' van pom wolff verscheen in de befaamde Windroosserie in september 2005 en was in een mum van tijd uitverkocht. Nieuw werk - 'toen je stilte stuurde' verscheen op 18 november 2006 wederom bij Uitgeverij Holland te Haarlem. ook deze bundel was meteen uitverkocht. erik jan Harmens interviewde pom wolff over deze bundel in de avonden van villa VPRO.

Laat een reactie achter